Nieuwjaarsbijeenkomst 21 januari 2026
Nieuwjaarsbijeenkomst 21 januari 2026
De nieuwjaarsbijeenkomst van MantelzorgNL, met als thema “Waar blijft mijn tijd?”, vindt plaats op woensdag 21 januari van 15.00 tot 19.00 uur in Congresgebouw De Vereeniging in Utrecht.
Programma
15.00 – 15.30 Ontvangst
15.30 – 16.00
- Opening met dagvoorzitter Zahra Sebbar.
- In gesprek met Martijn van der Putten en Tjerk Sluimer (mantelzorgers ) en Esther Hendriks (bestuurder MantelzorgNL).
16.10 – 16.55 Ronde 1 met workshops.
- Workshop Werk en mantelzorg
In deze workshop kijken we samen met Ruben Houweling, hoogleraar Arbeidsrecht, kroonlid van de SER en voorzitter van de SER-commissie Werk en Mantelzorg, naar wat er nodig is voor een toekomstbestendige combinatie van werk en mantelzorg.
De SER werkt aan een advies daarover, dat in het eerste kwartaal van 2026 verschijnt. We bespreken waar de combinatie mantelzorg en werk beter kan, en voor welke keuzes we komen te staan, gelet op de maatschappelijke uitdagingen waar we op dit terrein de komende jaren mee te maken krijgen.
- Workshop Meedoen in 2050
In deze workshop neemt Sarah Hardus, senior onderzoeker bij het SCP, ons mee in het onderzoek ‘Meedoen in 2025′.
Mensen doen op verschillende manieren mee in de samenleving. Via betaald werk, vrijwilligerswerk, zorg voor anderen, onderwijs of activiteiten in hun vrije tijd. Om huidige en toekomstige uitdagingen het hoofd te bieden, vraagt de politiek mensen om meer mee te doen. Er zitten echter maar 7 dagen in een week. Meer meedoen op het ene terrein zal in veel gevallen leiden tot minder meedoen op andere terreinen.
In 2025 publiceerde het SCP vier wensbeelden voor de toekomst van meedoen. Deze zijn opgesteld in een participatief traject met burgers en beroepsexperts. In deze workshop gaan we over hun wensbeelden in gesprek. Welke wensen en verwachtingen hebben mensen als het gaat om de toekomst van meedoen en mantelzorg in het bijzonder? Waar zitten overeenkomsten tussen de vier toekomstbeelden en waar zijn politieke keuzes onvermijdelijk? Welke kansen zien jullie voor de toekomst van mantelzorg?
17.00 – 17.45 Wisselen van workshops en ronde 2.
17.45 – 19.00 Aangeklede borrel met diverse (warme) hapjes.